Başarsoft’a Dubai pazarında büyük ilgi

Başarsoft CEO’su ve Hizmet İhracatçıları Birliği Bilişim Komitesi Üyesi Alim Küçükpehlivan, HİB’in Dubai’de düzenlediği ‘Yazılım ve Bilişim Hizmetleri, Akıllı Şehirler ve Fintech’ konulu B2B etkinliğine katıldı.  

Hizmet İhracatçıları Birliği üyesi 21 yazılım ve bilişim firmasının katıldığı etkinlikte, hedef pazarlarda yazılım ve bilişim sektörü ihracatını artırıcı faaliyetlere yönelik, iş birliği fırsatları değerlendirildi.

Türkiye’nin birkaç yıl içerisinde 5 milyar dolar yazılım ihracı hedefine ulaşacağını vurgulayan Küçükpehlivan, Dubai’nin yerli bilişim ve yazılım firmalarıyla yüz yüze gerçekleştirdikleri etkinliğin, çok verimli geçtiğini söyledi.

Başarsoft olarak özellikle ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri – Akıllı Şehir’ ürün ve yazılımlarının, muhatap sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördüğünü belirten Küçükpehlivan; Hizmet İhracatçıları Birliği’nin hedef pazarlarda iş birliği faaliyetlerini, ülkemiz adına çok önemli olduğunu vurguladı.

Ticaret Bakanlığı Bilişim, Yazılım, Dijital ve İletişim Hizmetleri Dairesi Başkanı Hürol Karlı’nın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Dubai Ticaret Ataşemiz Ersoy Erbay’da bir sunum gerçekleştirdi. Etkinliğe ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosu Onur Şaylan, HİB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Bağören, Dubai Ticaret Ataşemiz Hacı Hasan Kaygısız’da katıldı.

‘Yazılım ve Bilişim Hizmetleri, Akıllı Şehirler ve Fintech’ konulu etkinlik kapsamında iki ayrı panelde gerçekleştirildi.

Bloomberg Temsilcisi Ersoy Kazancı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Akıllı Şehirler’ paneline, DFSA Direktör Yardımcısı Sujoy Sen, Dubai Fintech Hive CEO’su Mohammad Alblooshi, ENBD Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcısı Emel Cuhaci ve Veripark CEO’su Özkan Erener panelist olarak katıldı.

HİB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Bağören’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Fintech Paneli’ne ise, Dijital Dubai Danışmanı Sohail Munir, EKIN Smartcity MENA İş Geliştirme Danışmanı Georges Moukarzel ve Dubai Blockchain Center Kurucu Ortağı Khalifa Aljaziri birer konuşma gerçekleştirdi.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?