MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulamaları

  • ⊕ Uygulama Milli Emlak Genel Müdürlüğü için İstanbul ilinin Fatih, Beykoz ve Çatalca ilçeleri pilot bölge kabul edilerek başlanmış ve Türkiye geneline uyarlanabilir bir sistem geliştirilmiştir. Uygulamada tüm Türkiye’de yaklaşık 3,000,000 Hazine parsel geometrisi üzerinde sorgulama ve analiz işlemleri yapılabilmektedir.
  • ⊕ Uygulama Milli Emlak Genel Müdürlüğü için hazırlanan yeni MEOP sistemine entegre şekilde hazırlanmıştır. MEOP sistemine giriş yapan kullanıcılar aynı bölgesel ve ilave yetki kapsamında CBS Web Uygulamasını kullanabilmektedir.

Genel amaç Milli Emlak Genel Müdürlüğü görev alanındaki tüm taşınmaz bilgilerini dosya ortamı dışında gerçek koordinat ve görsel bilgileri ile görebilmek ve işlem yapabilmektir.

Diğer Proje amaçları:

TKGM’denhazine taşınmazlarının koordinat verilerini (KVK MEGSIS vektör verilerini) WMS/WFS servisleri ile güncel bir şekilde sisteme aktarmak ve güncel tutabilmek,

  • ⊕ Milli Emlak çalışanları tarafından oluşturulan Koordinat Bilgi Sistemi’ni (KBS) kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda kullanabilmek,
  • ⊕ Her türde ve ortamdaki harita altlıklarını ve WMS/WFS servislerini kullanabilmek, (Google, Bing, İBB, TKGM, HGK haritaları)
  • ⊕ MEOP ortamındaki sözel verileri koordinatlı tüm taşınmazlar ile birlikte kullanabilmektir.

Daha detaylı bilgi için lütfen MİLLİ EMLAK GENEL
MÜDÜRLÜĞÜ broşürümüzü inceleyiniz.

Soru ve önerilerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?