Adres Verisi

20 Milyon Kapı Numarası Verisi

Adres verisi, bir yerin coğrafi konumunun ifade edildiği, içerisinde o yere ait il, ilçe, belde/köy, mahalle, cadde, sokak, bulvar, kapı numarası ve bağımsız bölüm gibi bilgileri içeren tanımlamalardır.

Başarsoft’un Adres Verisi Hizmeti 

Başarsoft kuruluşundan beri ülkemizin dijital adres datasının oluşturulması ve güncellenmesi için yatırımlar yapmıştır. 2005 yılından bu yana da adres değişikliklerini güncel tutmak için kendi araçları ile sokak sokak gezerek bu datayı oluşturmaktadır.

2007 yılında UAVT’nin kurulması ile birlikte her adres bileşenine kod verilmiştir. Başarsoft bu tarihten beri dijital adres verisine bu kodları da eklemektedir. Tüm adres bileşenleri UAVT ile tam uyumlu tutulmakta ve değişimleri sürekli takip etmektedir.

Adres Verisi Hakkında Detaylı Bilgi

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.

Ülkemizde adres değişiklikleri sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu anlamda eski adres bilgilerine erişebilmek için adres verisine eski bilgiler de eklenerek aranan bir yerin eski adı veya alternatif adı kaydedilmektedir.

Başarsoft tarafından sağlanan adres verisi bileşenlerinin kapsamı aşağıdaki gibidir:

Adres Bileşeni Kapsam/sayı
İl 100%
İlçe 100%
Belde Köy 100%
Mahalle 97%
Cadde Sokak Bulvar 80%
Kapı Numarası 20 Milyon
Bağımsız Bölüm (Şehir Merkezlerinde) 80%

 

Başarsoft’un Sunduğu İl, İlçe ve Mahalle Sınırları Datası

Türkiye İl-İlçe-Mahalle Sınırları, Tüm Türkiye’nin HGM tarafından onaylanmış il, ilçe, mahalle sınırlarının sağlandığı alan verileridir.

Bugün itibari ile il, ilçe, köy konumlarının tamamı, mahalle sınırlarının %97’si ve cadde, sokak, bulvar bilgilerinin %80’ni harita üzerinde işaretlenmiştir. Şehir merkezlerinde daire bazında kapı numaralarının %80’ini kapsayan, toplam 20 milyon kapı numarası bilgisi adres datasında yer almaktadır.

Adres Verisi Ne İşe Yarar?

Bir konumun bulunabilirliği için adres verisi gereklidir. İşletmeler, müşteri portföylerini zenginleştirmek ve hedeflenen lokasyon bazlı stratejilerini geliştirmek için adres verilerini kullanır. Adres verisi esas olarak adres doğrulaması için kullanılır. Aynı şekilde, temiz ve güncel adres verilerine sahip olmak, işletmelere teslimat hizmetlerinde, iade nakliyesinde ve ücretlerde zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Doğru adres verileri, daha iyi müşteri hizmeti ve daha güçlü marka yaratır.

Adres Verisi
Hizmetimiz Hakkında Öne Çıkan Özelliklerimiz

zaman-tasarruf

Zaman Tasarrufu

maliyet-dusurme

Maliyetleri Azaltma

guclu-marka-algisi

Güçlü Marka Algısı

dogru-musteri

Hızlı ve Doğru Müşteri Yönetimi

Adres Verisi Hakkında S.S.S.

Satın alma ve kiralama opsiyonlarınız var mı?

Satın alma ve kiralama opsiyonumuz vardır.

Verileriniz yılda kaç kez güncelleniyor?

Verilerimiz yılda 2 kez güncellenmektedir.

Başarı Hikayelerimizi İncelediniz mi?

Ürünlerimiz/Çözümlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi