Harita Üretimi

Başarsoft kurulduğu 1997 yılından bu yana Türkiye’nin sayısal haritasını üretmek ve bu harita üretimi üzerindeki güncellemeler için çalışmaktadır. 2005 yılından sonra ofis çalışmaları ile elde edilen haritaların güncelleme taleplerinin oluşması ve Navigasyon datası üretmek için kendi araçlarıyla sahaya çıkmıştır ve günümüze kadar düzenli periyodlarla sahada harita güncellemesi yapmaktadır. Temel harita üretimi olarak haritaların doğruluğu saha ekiplerimizce GPS destekli yazılımlar kullanılarak saha üzerinde teyit edilmekte ve içeriği zenginleştirilmektedir.


Saha Çalışmalarımız

Günümüzde Başarsoft 300’e yakın kategoride (AVM, Eczane, Hastane, Okul, Resmi Kurum, Akaryakıt İstasyonları, Bankalar vb.) ilgi çekici noktaları (POI) harita üzerine eklemektedir. Özellikle altlık verilerde çoğunlukla bulunmayan ve navigasyon için önemli bir kriter olan yol yönleri, araç trafiğine kapalı ve açık olan yollar işlenmektedir.

  • ⊕ Yol hızları,
  • ⊕ Sokak İsimleri,
  • ⊕ Kapı numaraları,
  • ⊕ Yol kaplama Bilgileri (Toprak veya asfalt yollar),
  • ⊕ Tabelalar,
  • ⊕ Şerit Bilgileri,
  • ⊕ Dönüş Yasakları

yerinde tespit edilerek haritalarımıza işlenmektedir.

Harita Üretimimiz

Altlık Harita Üretimi

Rotalama yeteneği olmayan ve içinde Sosyal alanların (okul, resmi kurum vb.) bulunduğu en teme harita verimizdir. Kullanıcı bu sayısal harita ile adres sorgulamaları yapabilmektedir. Fakat bu haritanın navigasyon yeteneği bulunmamaktadır. Ülkemizde önde gelen bir çok araç takip firması bu haritaları kendi veritabanında kullanmaktadır.

Navigasyon Haritaları

Navigasyon haritalarımız ülkemizde faaliyet gösteren bir çok Navigasyon yazılımı (Google, IGO, Garmin, Navitel vb.) tarafından kullanılmaktadır. Bu haritalar yol hızları, yol yönleri, trafiğe açık ve kapalı yollar ve 300′ e yakın kategoride ilgi çekiçi noktaları barındırmaktadır.

Kurum ve Kuruluşlara Yönelik Datalar

Başarsoft ürettiği sayısal haritaları kurumun ihtiyacına göre özelleştirerek kullanıma sunmaktadır. Alt ve üst yapı şirketleri, GSM operatörleri ve bir çok özel firma kendi harita ihtiyaçları doğrultusunda firmamızda harita hizmeti almaktadır.

Geocoding

Başarsoft, firmanızın maps.google üzerindeki aramalarda çıkması için maps.google harita veritabanına kaydetmektedir. Aynı şekilde firmanızın Navigasyon cihazlarında aranabilir olması için harita veritabanına kaydetmektedir. Firmanız bir çok farklı şubelerini veya müşterilerinizin harita üzerinde göstererek mekansal sorguların yapılabilmesine yönelik harita hizmeti vermektedir.

Görengöz (Görme Engelliler için Harita Üretimi)

Başarsoft Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığının yürüttüğü Görengöz projesi kapsamında Ankara ve İstanbul’un yaya navigasyon haritasını oluşturmuştur. Bu kapsamda şehir merkezi içindeki yaya üstgeçitleri, köprüler, park ve site içi yollar sayısallaştırılarak görme engelli vatandaşlarımız için en uygun rotalama alt yapısı oluşturulmuştur.

UAVT (Ulusal Adres Veritabanı) Kodlu Sayısal Haritalarımız

  • ⊕ Başarsoft’un sayısal haritaları UAVT’ye uyumludur.
  • ⊕ Abone veya müşterilerinin adres bilgilerini UAVT ile uyumlu olarak saklayan özel ve kamu kurumları, bu bilgileri kısa zamanda sayısal veritabanımızı kullanarak harita üzerine mahalle, cadde/sokak veya bina dış kapı numarası bazında aktarabilirler.