Başarsoft, Patentlerine Bir Yenisini Ekledi

‘Araç Rotalama ve Optimizasyon Sistemi ve Yönetimi’

Başarsoft, 20 Yıllık Tecrübesiyle Patentlerine Yenilerini Eklemeye Devam Ediyor!

Türkiye’nin öncü yazılım şirketlerinden Başarsoft, inovasyon ve teknoloji alanındaki etkileyici başarılarına bir yenisini daha ekledi. Son olarak ‘Trafik Yoğunluğu Tahmin Sistemi’ patentini alan Başarsoft, şimdi de ‘Araç Rotalama ve Optimizasyon Sistemi ve Yönetimi’ patentini alarak sektördeki iddiasını bir kez daha kanıtladı.

Başarsoft’un, bu yeni patent ile sağladığı çözüm, dağıtım ve servis operasyonlarının en etkin ve en verimli şekilde yönetilmesini hedefliyor. Özellikle kamusal hizmetlerde önemli bir yer tutan ambulans, itfaiye ve polis araçları gibi yol önceliği olan araçların optimal rotalarını belirleyerek hızlı müdahale imkanı sağlıyor. Sistem, kırmızı yol kodları ve trafiksiz alternatif güzergahlar gibi özelliklerle acil müdahale bölgelerine hızlı ve etkili erişimi mümkün kılıyor.

Başarsoft’un bu patentli teknolojisi, dağıtım ve hizmet operasyonlarını daha akıllı ve verimli hale getiriyor. Birden fazla depo veya hizmet noktasından çıkacak araç ve ekipler için en iyi rotaları belirlemek, zaman ve mesafe faktörlerini dikkate alarak en doğru seçimleri yapmak artık daha kolay. Rota Optimizasyonu; dağıtım noktalarını, konumları ve ziyaret saatlerini içeren kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Sistem Bulut Tabanlı ve Kurulum Gerektirmiyor

En dikkat çekici özelliklerinden biri, bu sistemin bulut tabanlı olması ve herhangi bir karmaşık kurulum gerektiriyor olmaması. Özel yol ve trafik koşullarına uygun çözümleri hızla üretebilen bu teknoloji, dijital haritalar ve çeşitli parametrelerle desteklenerek en hassas sonuçları elde etmeye olanak tanıyor. Personel bırakma noktaları ve yürüyüş mesafeleri de otomatik olarak hesaplanıyor ve nihai planlamalar görsel olarak kullanıcılara sunuluyor.

Bu patentli çözümün sunduğu avantajlar da oldukça etkileyici:

– Hedeflenen noktalara daha kısa sürede ulaşma imkanı.

– Aynı süre içinde daha fazla noktaya ulaşma veya daha az ekip kullanarak hedeflere varma yeteneği.

– Planlanmış rotalar sayesinde daha az zaman ve yol harcaması, bu da iş gücü ve yakıt tasarrufu anlamına geliyor (%20’ye varan tasarruf).

– Toplam mesafe ve çalışma süresini kısaltarak çevre dostu bir yaklaşım, karbondioksit salınımını %32 oranında azaltıyor.

Başarsoft’un patentli ‘Araç Rotalama ve Optimizasyon Sistemi ve Yönetimi’, farklı rota optimizasyon türlerini sunarak çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?