Distance Matrix (Mesafe Matrisi) Nedir? – Google Maps Distance Matrix

Distance Matrix (Mesafe Matrisi), birden çok noktanın birbirlerine göre olan mesafelerinin yer aldığı bir matristir. Matris element bilgisi olarak A ve B noktaları arasındaki süre ve mesafe bilgisini dönebilir.

Google Distance Matrix API

Measure Distance on Google Maps (Google Maps Üzerinden Mesafe Ölçümü)

Google Maps üzerinden mesafe ölçümü harita üzerinde 2 veya daha fazla nokta arasındaki mesafeyi hesaplamak için kullanılabilir. Örneğin, mesafeyi 2 şehir arasında düz bir çizgide ölçebilirsiniz.

İki nokta arasındaki mesafeyi ölçmek için:

  1. Bilgisayarınızda Google Haritalar’ı açın.
  2. Başlangıç noktanıza sağ tıklayın.
  3. Mesafeyi ölç’ü seçin.
  4. Ölçülecek bir yol oluşturmak için haritada herhangi bir yeri tıklayın. Başka bir nokta eklemek için haritada herhangi bir yeri tıklayın.
  5. Alt kısımda toplam mesafeyi mil (mil) ve kilometre (km) olarak bulabilirsiniz.

İpucu: Bir noktayı veya yolu taşımak için tıklayın ve sürükleyin. Bir noktayı kaldırmak için üzerine tıklayın.

Bitirdiğinizde, alttaki kartta Kapat’ı tıklayın.

Distance Matrix API Nedir?

Distance Matrix API, birden çok noktanın mesafe matrisi için seyahat mesafesi ve süresi sağlayan bir hizmettir. API, Google Maps tarafından hesaplandığı şekliyle başlangıç- bitiş noktaları arasında önerilen rotaya dayalı bilgileri döndürür ve her bir çift için süre ve mesafe değerlerini içeren satırlardan oluşur.

Distance Matrix API

Distance Matrix Calculation – Calculator Nedir?

Distance Matrix Calculator, girdi olarak sunulan tablodaki her konum çiftlerinin birbirlerine göre mesafelerini hesaplar. Örneğin; Ankara, İstanbul ve İzmir için hesaplanacak bir matriste, her Ankara-İstanbul, Ankara-İzmir ve İstanbul İzmir arasındaki mesafeler matrisin elementlerini oluşturur.

Distance Matrix API Pricing

Distance Matrix API ücretlendirmesi hakkında google@basarsoft.com.tr adresine kurumsal mail adresinizden mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.