Çizim İmleçleri

Mekansal verilerinizi düzenlerken ve haritanızda yeni objeler çizmek için çizim araçlarını kullanırken, imleci harita pencerenizin içinde hareket ettirirken bazen bulmak zor olabilir. Özellikle altlık harita olarak bir hava görüntüsü kullanıyorsanız sorun yaratabilir.

MapInfo Pro üç farklı imleç boyutu arasında geçiş yapmanızı kolaylaştırır ve hatta bunlardan farklı olarak tam ekran imlecini de kullanabilirsiniz.

Üç Farklı Boyutta İmleç

Aşağıdaki resimde MapInfo Pro’nun kullanabileceği en küçük imleci görebilirsiniz. İmleci daha rahat fark edebilmek için turkuaz renkte bir çember ile gösterildi.

Mevcut üç imleç boyutu arasında geçiş yapmak için klavyenizdeki x tuşuna basabilirsiniz. Aşağıda orta boy imleç görülmektedir.

Son olarak büyük imleç.

Bu üç imlece bir de yakından bakalım.

Tam Ekran İmleç

AutoCAD programına aşinaysanız, muhtemelen burada kullanılan tam ekran imlecini de görmüşsünüzdür. MapInfo Pro’da bu imleç tipini desteklemektedir. Klavyenizdeki c tuşu ile etkinleştirebilirsiniz. Kapatmak için c tuşuna tekrar tıklayın. Tam ekran imlecini seçtiğiniz imleç boyutu ile birleştirildiğini unutmayın. Aşağıdaki resimde orta imleci tam ekran imleci ile birlikte kullanılmıştır.

Diğer MapInfo Blog İçeriklerimizi İncelediniz mi?

MapInfo Pro Hakkında Detaylı Bilgi