Engin BIÇAK

CBS ve Kanal Yönetimi Müdür Yardımcısı

MNG Kargo Başarı Hikayesi

MNG Kargo Başarsoft’un Geocoder ve Başar Map Server çözümlerini kullanarak başarıya nasıl ulaştı?

Yaklaşık 8 Yıldır MNG Kargo’da CBS ve Kanal Yönetimi Müdür Yardımcısı olarak çalışıyorum.

MNG Kargo olarak, müşteri beklentilerini karşılayarak taahhüt ettiğimiz zaman içerisinde kargo teslimatlarını gerçekleştirmeyi, gelişen teknolojilerin kullanımında sektöründe her zaman müşterilerine ‘kaliteli’ hizmet vermek hususunda lider olmayı hedefliyoruz.

MNG Kargo olarak kaliteli, güvenli ve müşteri odaklı bir yaklaşım ile “Her zaman doğru, zamanında ve hızlı teslimat” prensibini benimsiyoruz. Bu vizyonla birlikte Başarsoft ile yolculuğumuz 2013’te başladı. Sözel olan adres veri tabanımızı vektörel/dijital adres altyapısına taşıma kararı aldığımızda yaptığımız test çalışmaları sonucunda Başarsoft’un alt yapısını kullanma kararı aldık.

Bu sayede her bir kargonun koordinatının oluşmasına bağlı olarak, Müşteri-Şube bazlı yoğunluk-sıcaklık haritaları oluşumu, CRM için verisel kaynak, rotalama ve anlık takip için alt yapı oluşumu sağladık. E-ticarette artan işlem hacmine bağlı olarak doğru geocode ile doğru teslim şubesinin bulunması için yapılan algoritma iyileştirmeleri ile hata oranı azaltma çalışmalarını sürekli olarak devam ettirmekteyiz.

İlk başta masaüstü uygulaması ile yapılan çalışmalar, Başarsoft-MNG Kargo iş birliği ile kullanıcı dostu web tabanlı bir arayüze evrilerek, bu sayede Başarsoft tarafından sunulan yeni adres setlerine hızla geçiş imkanı bulunmuş, son kullanıcı donanım gücünden bağımsız bir geliştirme sağlanmıştır.

Başarsoft-MNG Kargo iş birliğinin bu kapsamda uzun yıllar sürmesi dileğiyle…

Diğer Başarı Hikayelerimizi İncelediniz mi?

Geocoder ve Başar Map Server Hakkında Detaylı Bilgi