Sedat KARA

Kurumsal Uygulamalar Şefi

BELBİM Başarı Hikayesi

BELBİM Başarsoft’un Geomarketing ürününü kullanarak başarıya nasıl ulaştı?

BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., İstanbul toplu ulaşımında 1987’den beri Ar-Ge ağırlıklı faaliyet gösteren ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin kurucusudur. Bu sistem kapsamında Elektronik para medyası olarak “İstanbulkart”, BELBİM A.Ş. tarafından 2007 yılında geliştirilmiş ve içinde 28 farklı uygulamayı barındırabilen, farklı elektronik para uygulamalarıyla çeşitli iş modelleri geliştirmeye müsait, örnek bir şehir kartı olarak tasarlanmıştır. Elektronik ücret toplama sistemine entegre her noktada ön ödemeli elektronik para kartı “İstanbulkart” aracılığıyla güvenli, kolay, hızlı ve konforlu ödeme imkânı sağlanmaktadır.

Hızla gelişen teknolojik yeniliklerle birlikte 2020 yılında, hizmet sağladığımız binlerce harcama ve dolum noktamızı efektif yönetebilmek, stratejik değerlendirmelerde bulunabilmek ve karar destek noktalarımızı oluşturabilmek için bizleri doğru besleyebilecek bir coğrafi karar destek sistemi arayışına girdik.

Sahada bulunan harcama-dolum noktalarımız ile lokasyonların yakınlarında yer alan, şirketimiz için önemli noktaları(POI) değerlendirebilmemiz ve demografik veriler ile analiz etmemiz gerekiyordu. Klasik haritalar ve saha ziyaretleri ile sürdürdüğümüz operasyonumuzu coğrafi analizlere taşımak ve verimi artırmak adına girdiğimiz arayış esnasında, Başarsoft ve ürünü olan Geomarketing ile tanıştık.

2020 yılından beri Başarsoft’un Geomarketing ürününü kullanıyoruz. Geomarketing ile hem mevcut hem de yeni planlanan harcama ve dolum noktaları için harita tabanlı analizler ile karar destek noktaları oluşturuyor, stratejik kararlarımızı efektif olarak alabiliyoruz.

Aldığımız  hizmet, sahadaki noktalarımızı uygulama aracılığıyla değerlendirirken etkin ve verimli sonuçlar elde etmemizi sağladı. Kurum olarak Geomarketing ürününü kullanmaktan ve Başarsoft ile çalışmaktan memnunuz. Coğrafi çözüm arayan firmalara çözüm ortağı olarak tavsiye ederiz.

Diğer Başarı Hikayelerimizi İncelediniz mi?

Geomarketing Hakkında Detaylı Bilgi