TİSKİ ve OSKİ Eğitimi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünde (OSKİ) Su Dağıtım Altyapı Bilgi Sistemi (SUDABİS) ile ilgili bir eğitim semineri düzenlendi.

OSKİ Genel Müdürlüğü idari hizmet binası toplantı meclis salonunda gerçekleşen eğitime; OSKİ heyetinden; Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, İlgili Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve personeller katıldı. Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden (TİSKİ) 5 adet ilgili teknik personel eğitime katılım sağladı.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri firmasının uzmanları tarafından verilen eğitimde; coğrafi bilgi sistemleri tabanlı uygulama, abone bilgi sistemi, SCADA, çağrı merkezi ve sahada uygulanan alanlar üzerinde sistemin nasıl işlediği anlatıldı. Bu sistem sayesinde hızlı ve analitik çözümler sunularak karar mekanizmasının hızlı ve doğru bir şekilde işlediği ifade edildi. Sistem devreye girdiğinde; abonelere ait bilgiler ile hangi bölgelere ne kadar su verildiği ve ne kadar faturalandığı bilgisine kolayca ulaşılabiliyor. Yine kurum içeresinde tek merkezden yönetilen adres yapısı sayesinde kayıp abone ve adres karışıklığı gibi problemlere de çözüm üretilebiliyor. Uzmanlar tarafından hazırlanan sunum ile karşılıklı soru cevap şeklinde geçen eğitimde SUDABİS sistemi uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimin sonunda sistemin en önemli amaçlarından biri olarak; kurum içerisindeki işletme maliyetini azaltmak ve verimliği yüksek seviyede tutma olarak ifade edildi.

Alıntı: OSKİ

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?