Sakarya Üniversitesi Coğrafya Günlerindeydik

Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü Coğrafya Topluluğu her sene düzenlenen Coğrafya Günleri’nde Başarsoft ile beraber yine isminden söz ettirmeyi başardı. Coğrafya Bölümünün bütün hocaları da konferansı büyük bir hayranlık içinde izledi. Açılış konuşmasını Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. İlyas ÖZTÜRK yaptı.

Coğrafyanın ve bu bölümü okuyan ögrencilerin diğer bölümlere göre çok farklı ve bir o kadar zevkli, eğlenceli, araştırmayı seven öğrenciler olarak bahsetti. Coğrafyanın önemini vurguladıktan sonra sözü Coğrafya Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cercis İKİEL aldı. Öğrencilerin ders işleyişinden CBS‘nin öneminden bahsettikten sonra Coğrafya Bölümü 4.sınıf ögrencileri geçen sene yaptıkları TÜBİTAK projelerinden heyelan sel ve projelerini derin bir şekilde anlattılar.

CBS uygulamalarında öncü olan Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş.’den gelen uzmanlar,  şu ana kadar yapılan haritaları CBS’nin anlamını gelecekte nasıl katkı sağlayacağını üstüne basa basa anlattı.

Coğrafya Günleri sonunda, Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü Coğrafya Topluluğu’na büyük destek veren Başarsoft’a teşekkür edildi.

Başarsoft olarak biz de Sakarya Üniversitesi Coğrafya Günleri etkinliğinde bizleri ağırladıkları için Sakarya Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?