Google Maps API’ları Yenilendi!

Mayıs ayında yeni nesil Google Maps Platformu duyuruldu. Büyüdükçe daha basit, kullanımı kolay ve ölçeklenebilir hale getirmek için ürünlerde iyileştirmeler yapıldı. O tarih itibariyle, sorunları çözmenize, iş operasyonlarını optimize etmenize ve kullanıcılarınız için harika deneyimler geliştirmenize yardımcı olmak için Places API dahil tüm Google Maps ürünlerine yatırımlar yapıldı.

Android ve iOS için geliştirilmiş Places API’ları kullanıma sunuldu. Bu geliştirilmiş API’lar, diğer Google Maps Platformu ürünlerimizle aynı güvenilirliği, güvenliği ve müşteri desteğini sağlayarak, zengin Places verilerini kullanmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Geliştirilmiş API’lar, kurumsal özellikler sunar ve bu özellikler şunları içerir:

•  Sınırsız Günlük Yapılabilecek İstek Sayısı (QPD)
•  24 saat, haftada 5 gün, 1 saate kadar yanıt süresi olan müşteri desteği
•  %99,9 kesintisiz çalışma süresine sahip yeni bir Servis Düzeyi Sözleşmesi (SLA)
•  Daha sık güncellemeler ve daha hızlı hata düzeltmeleri

Bu API’lar, kullandıkça öde(Pay-as-you-Go) modelindedir ve Google Maps JavaScript API, Places API ve Places Library ile aynı oranda faturalandırılır. Android ve iOS için geliştirilmiş Places API’lar, mevcut sürümlerle değiştirilmelidir. Mevcut Places API’lar 29 Temmuz 2019‘a kadar kullanılabilecektir. Mevcut Places API’lar artık yeni müşteriler tarafından kullanılamamaktadır.
Yeni API’lara geçiş sürecinde size yardımcı olmak için buradayız. Ek bilgi olarak, yeni API’lara nasıl geçiş yapabileceğiniz hakkında Android ve iOS geçiş kılavuzu’nu okuyun.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?