EGD Yeni Yıl Buluşması Gerçekleşti

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel “Yeni Yıl Buluşması”, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Yeni Yıl Buluşması TİM’in ev sahipliğinde, Başarsoft ve BitTurk ana sponsorluğu, Arzum ve PAGEV’in katkılarıyla gerçekleşti. EGD üyeleri, iş dünyası ve siyasi isimler de fiziki ve online olarak katılımlarını gerçekleştirdiler.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “İnşallah yakın zamanda ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize el birliğiyle ulaşacağız. 2022’de bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Başarsoft CEO’su ve YASAD Başkan Vekili Alim KÜÇÜKPEHLİVAN: “Biz 25 yıl önce üç genç mühendis, haritaları dijital olarak üretmek için yola çıktık. O günlerde, ürettiğimiz bu haritaların ileride herkesin cebine gireceğini hayal bile etmiyorduk.
Bugün gelecek 25 yılda yeni bir şeyler yapmak lazım diye ufkumuzu genişletiyoruz. Ve işte bu sebeple bizim için yeni bir deneyim olan blockchain dünyasına adım attık. İki genç arkadaşın kurduğu ve kripto para borsası olarak yol alan ancak blockchain zincirinde özellikle finansal sektör için alternatif çözümler de sunan BitTurk’ün yüzde 10 gibi mütevazı bir hissesini satın aldık.

Hissemiz mütevazı ama hedefimiz yüksek. Sadece Türkiye’de değil global arenada etkili bir oyuncu olmayı planlıyoruz. BitTurk olarak belki önümüzdeki 25 yılda herkesin cebinde olmasak da herkesin cebine dokunan bir pozisyonda olma arzusundayız.” dedi.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?