DepremRiskim Mobil Uygulaması Yayında

DepremRiskim: Deprem Hasar Tahmin Mobil Uygulaması Yayında!

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız doğal afetlerin başında deprem gelmektedir. Deprem önlenemez fakat yaratabileceği yıkımlar ve zararlar önlenebilir. Bu bilinci ve farkındalığı oluşturmak amacıyla Başarsoft tarafından geliştirilen ‘DepremRiskim‘ uygulamasını tamamen ücretsiz ve kar amacı gütmeksizin kullanıma sunduk.

Kullanıcılar uygulama üzerinden bina noktasını harita üzerinden işaretleyerek, adres, yapım yılı ve fotoğraf gibi binaya ait bilgileri girdikten sonra sismik bölge derecesine göre skor hesabı yapabilecekler. Kullanıcıların sağladığı bilgiler doğrultusunda binaya ait zarar görebilirlik raporu oluşturularak kullanıcıya hızlı bir ön değerlendirme raporu sunulmaktadır. Skoru 2’den küçük ise mal ve can güvenliği oluşturabileceği ve bir uzmanla görüşülmesi konusunda kullanıcıya tavsiye verilmektedir. Skoru 3 veya üzeri ise deprem sırasında ve sonrasında kullanıcı için daha güven verici demektir.

Uygulama herhangi bir sigorta amacı gütmeden sadece bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır. Deprem dayanıklılığını belirlemek için ileri seviye analizlerin konu uzmanı ile birlikte yapılması gerekmektedir.

DepremRiskim’e olan katkılarından dolayı Sayın Prof. Dr. Şenol Hakan KUTOĞLU’na teşekkür ederiz.

Mobil uygulama hakkında detaylı bilgi için: https://depremriskim.com/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Hemen ücretsiz indirin!

DepremRiskim AppStore
DepremRiskim Google Play
Huawei AppGallery Button

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?