Yunus Yasin KORUK

CBS Birim Şefi

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Başarı Hikayesi

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş., Coğrafi Bilgi Sistemleri Birim Şefi Yunus Yasin KORUK, EdaBİS’in katkılarını anlattı.

Ben Yunus Yasin Koruk. ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. şirketinde yaklaşık 13 yıldır Coğrafi Bilgi Sistemleri Birim Şefi olarak görev almaktayım. ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak, sorumluluk sahamız olan Aydın, Denizli ve Muğla illerinde, 32.500 km2 alan içerisinde 2,2 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti vermekteyiz.

Şirketimiz bünyesinde, birçok programa coğrafi bilgi sistemleri kapsamında altyapı/veri havuzu hizmetleri sağlamaktayız. Aynı zamanda kurulması planlanan birçok yeni projeye destek vermeyi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda; tüm elektriksel ve mekânsal verilerin sayısallaştırılması, şebeke modeli üzerinden kesintilerin yönetimi, uzun dönemli planlama, sayısallaştırılmış dağıtım şebekesi üzerinde bakım-yatırım-kesinti analizleri gibi pek çok operasyonel faaliyette de destek vermekteyiz.

Birimimizin kullanımında olan EdaBİS (Elektrik Dağıtım Altyapı Bilgi Sistemi) programı ve şirketimiz bünyesindeki diğer entegre yazılımların yardımıyla elektriksel şebeke envanteri oluşturuyor, harita üzerinde mekânsal ve koordinatlı akıllı veri seti optimizasyonları yapıyoruz.

Coğrafi Bilgi Sistemleri temelli yazılımlar üreten Başarsoft, 10 yılı aşkın süredir çözüm ortağımız olup, Başarsoft çalışanları ve şirketin çözüm odaklı yaklaşımları ile birçok proje başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Diğer Başarı Hikayelerimizi İncelediniz mi?

EdaBİS Hakkında Detaylı Bilgi