7. Kez En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi Arasındayız

Başarsoft Deloitte’un, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nda Big Stars (Büyükler Ligi) kategorisinde yer aldı. Big Stars kategorisinde, 2014 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilerek sıralanmaktadır.

Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan kuruluşun 2011-2014 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Fast 50 ye girdiğini belirtti.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’na Big Stars kategorisinde katılmak isteyen şirketlerin 2011 yılında en az 50.000 Euro, 2014 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmalarının yanı sıra 2014 mali yılında 50 milyon Euro ve üzeri bir gelir elde etmiş olmaları gerekiyor. Merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gibi genel program katılım kriterleri bu kategori için de aynı şekilde gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

Deloitte’un Teknoloji Fast 50 veya Teknoloji Fast 500 programları hakkında daha fazla bilgi için http://fast50.deloitte.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazılı ve Görsel Basında Başarsoft

Bizden Haberler’i İncelediniz mi?