Sakarya Üniversitesi Coğrafya Günlerindeydik.

Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü Coğrafya Topluluğu her sene düzenlenen Coğrafya Günlerin de gene isminden söz ettirmeyi başardı. Coğrafya Bölümünün bütün hocaları da konferansı büyük bir hayranlık içinde izledi. Açılış konuşmasını Sakarya Üniversitesi Fen edebiyat fakültesi dekanı Sayın ; Prof.Dr. İLYAS ÖZTÜRK yaptı.

Coğrafyanın ve bu bölümü okuyan ögrencilerin diger bölümlere göre çok farklı ve bir o kadar zevkli, eğlenceli, araştırmayı seven öğrenciler olarak meht etti. Coğrafyanın önemini vurguladıktan sonra sözü Coğrafya Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. CERCİS İKİEL aldı, öğrencilerin ders işleyişinden CBS nin öneminden bahsettikten sonra Coğrafya Bölümü 4.sınıf ögrencileri geçen sene yaptıkları TÜBİTAK projelerinden heyelan sel ve projelerini derin bir şekilde anlattılar.

Programın 2.oturumu olan CBS sistemleri için Ankaradan bizleri kırmayıp Coğrafya Günlerine renk katan BAŞARSOFT geldi. CBS uygulamalarında öncü olan BAŞARSOFT şu ana kadar yaptıkları haritaları CBS nin anlamını bizlere gelecekte nasıl katkı sağlayacagını üstüne basa basa anlattı. Öğrencilerin bir hayli ilgisini çeken CBS konusunda bizlere büyük destek veren BAŞARSOFT’a ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ederiz.